Команда “ПОНТЕМ.УА” вітає освітян з професійним святом!!!

Команда “ПОНТЕМ.УА” вітає освітян з професійним святом!!!

На минулому тижні своє професійне свято відзначали працівники освіти. Зазвичай, День вчителя святкують в першу неділю жовтня, згідно з Указом президента України від 11 вересня 1994 року.
Спершу День вчителя почали відзначати в СРСР з 1965 року. Пізніше, в 1994 році, за рекомендацією ЮНЕСКО це професійне свято працівників освіти отримало статус міжнародного і почало відзначатися 5 жовтня. На сьогоднішній день свято вчителів відзначають майже у 100 країнах по всьому світу. Крім того, Всесвітній день вчителів входить до системи всесвітніх і міжнародних днів ООН.
Цікаві факти про професію вчителя:
Учитель – одна з найдавніших професій. Перші школи з’явилися в країнах Стародавнього Сходу (Китай, Індія, Вавилон, Ассирія) в IV-V тисячолітті до н. е.
А ось в Стародавній Греції педагогами (від “водіння дітей”) були раби, нездатні до фізичної праці, які водили дітей своїх панів до школи і забирали їх назад додому.
Калькулятор у перекладі з латинської означає “лічильник, рахівник”. Саме калькуляторами називали вчителів арифметики стародавні греки.
У понад 40 країнах світу навчальний рік розпочинається 1 січня, в 16 країнах – у березні. А ось переважна більшість країн, понад 120, починають вчитися 1 вересня.
У Чехії найвищою шкільної оцінкою вважається “1”, а найнижчою – “5”. У Франції взагалі 20 бальна система оцінок. А в США для оцінювання учнів використовуються літери.